Musíme mít vrásky?
„Nepochybujeme, že víte, co znamená krása pro ženu. Doplňuje její šarm, podporuje její sebevědomí. Být krásná znamená cítit se dobře. Mít dokonalou pleť ke kráse neodmyslitelně patří." Také v dávných dobách trápily vrásky nejen ženy, ale i muže, a již tenkrát se učenci snažili zjistit, jak je možné pleť omladit.
Metody omlazení tehdy vs. nyní
Výsledkem byly metody, které však dodaly pleti mladistvější vzhled jenom na krátkou dobu. Tenkrát ještě nebylo možné dosáhnout trvalého efektu. Proto se s tím v minulosti museli lidé smířit. Je však nutné podotknout, že dnešní kosmetologie už zná cesty, které vedou k úspěchu. Mezi ně patří moderní metoda laserové terapie.
Lasery jsou v oblastech kosmetiky a korektivní dermatologie v současnosti používány pro různé druhy chirurgicko-estetických zákroků - tvrdé neboli invazivní lasery, nebo v kosmetice. Zde mluvíme o laserech terapeutických neboli biostimulačních.
Pojem vráska lze chápat velmi široce. Lze je proto rozdělovat dle několika kritérií.
-
podle původu - jedná se o vrásky způsobené neuspokojivou regenerací kůže, například vrásky mimické
-
podle hloubky - platí, že čím hlubší je vráska, tím lépe je v pleti zakotvena.
Prevence mělkých vrásek
Prevence je zde velmi důležitá. Nevyplatí se žít v přesvědčení, že ten, kdo vrásky ještě nemá, by si neměl s nimi příliš lámat hlavu a zaobírat se tímto kosmetickým problémem. Zhruba od věku 30 let se totiž začínají objevovat první náznaky vrásek a pokud o pleť nezačneme vhodně pečovat, bude jejich počet stále růst.
Zejména pro počáteční období se nejlépe osvědčilo používání švýcarské metody Lasocare, která spojuje účinky speciálního gelu Lasocare basic 645 a oranžově červeného laserového paprsku.
Regenerace pleti metodou LASOCARE
Toto ošetření je velmi jednoduché. Nejprve je vmasírován speciální gel do kožních pórů a následně se nastartuje reakce pomocí laseru. Dochází tak k intenzivnímu a vysoce účinnému okysličení pleti. Tento efekt zatím není dosažitelný jinými metodami. Ve výsledku dojde k intenzivní regeneraci jednotlivých vrstev kůže. Můžete pozorovat stejnoměrné vypnutí pleti, částečné vymizení menších vrásek a zmenšení hroubky větších vrásek. Efekt ošetření je viditelný již po první aplikaci, avšak dlouhodobých a trvalých výsledků je možné dosáhnout pravidelným používáním gelu. Ten si klientka nanáší na pokožku každý večer v pohodlí domova. Přestože jsme už na našich pracovištích vyzkoušeli skutečně dlouhou řadu slibných regeneračních metod, výsledky práce s Lasocarem jsou opravdu vyjímečné.
Vrásky hluboké
Laserová terapie využívá v této oblasti tzv. invazivní neboli chirurgické lasery. Tato metoda umí řešit též případy, které plastická chirurgie nevyřeší, například vrásky nad horním rtem či jemné vrásky v oblasti očí. Laserový paprsek, přesně zacílený zkušeným specialistou, se zaměří na povrchovou vrstvu kůže, tzv. epidermis. Tento paprsek působí do předem stanovené hloubky kůže tak, aby nedošlo k nežádoucímu zasažení neošetřované tkáně. Tím se ošetřená kůže zbavuje vody, buňky v epidermis postupně ztrácí svou životaschopnost a oddělují se od zdravé pokožky. Laser současně zacelí veškeré ranky nebo malé cévky ve spodní vrstvě kůže. Epidermis se tím stáhne a dochází k jejímu vypnutí. Jakmile dojde k odpaření povrchové vrstvy pokožky, ošetřená místa jsou načervenalá, zároveň vypnutá, v některých případech se objevuje též mírný otok, který však postupně mizí. Vlastní hojení kůže trvá delší dobu. Je důležité, abyste první týden tato místa pravidelně ošetřovali a dbali přesně rad vašeho lékaře. Po tomto zákroku se budete moci běžně sprchovat, pouze po umytí je třeba aplikovat na ošetřené místo doporučený přípravek. Po deseti dnech od zákroku lze bez problémů používat make-up.
Nejvhodnější doba pro provedení tohoto zákroku je v období od podzimu do jara. Důvodem je dlouhodobá citlivost ošetřené oblasti na sluneční záření. Vlivem něho by totiž mohlo dojít ke vzniku nežádoucí reakce, například k dočasné hyperpigmentaci. V současné době naštěstí existují speciální přípravky, které mají schopnost snížit průnik slunečních paprsků do pokožky, takže v některých nutných případech lze tyto zákroky provádět také v období letních měsíců.