Microneedling minimalizuje rozšířené póry
Nikdo nechce zbytečné vady na kráse. Když pomoc existuje, proč ji nevyužít. U rozšířených pórů to sice není tak snadné, ale to neznamená, že je to nemožné. Chemický peeling nebo microneedling (microjehličkování) stimulují tvorbu kolagenu a elastinu. "Pórovitá pleť je daná genetickými dispozicemi, které nelze kompletně odstranit. Nicméně díky vhodné péči je tento problém možné zmírnit," říká dermatoložka Věra Terzijská z Perfect Clinic. |
Zanesená pleť přináší problémy
Základem je stokrát opakovaná kvalitní péče, která zahrnuje pravidelné odličování a očista pleti ráno i večer. Pouze tak je možné odstranit nahromaděné nečistoty, pročistit póry a zároveň omezit jejich ucpávání a další rozšiřování. Zkuste používat kvalitní nealergizující kosmetiku, pokud možno testovanou a certifikovanou dermatology. Na druhou stranu nejsou vhodné přípravky, které mají olejovou strukturu a příliš "těžké" produkty. Vyhýbejte se také masážím s použitím olejíčků. Zapomeňte i na make-up s přísadami na bázi olejů.
"Pacientkám také radím vždy ráno omýt obličej chladnou termální vodou, ta totiž pokožku nejen probudí a prokrví, ale zároveň trochu stáhne póry," doporučuje praxí osvědčené postupy lékařka.
Samozřejmě existuje pomoc v podobě odborné péče estetické dermatologie. Dobré výsledky mají následující ošetření:
- microneedling
- frakční laser
- chemický peeling
Pojďme si je společně blíže představit.
Chemický peeling jako léčba akné
Pomocí chemického peelingu dochází k odstranění přebytečného mazu, zrohovatělých buněk a kožních nečistot z pleti. Od mechanického peelingu se odlišuje tím, že neobsahuje abrazivní složky. Pokožka je po ošetření jemnější a barevně sjednocená. Póry jsou zatažené a pleť projasněná. Chemický peeling obsahuje různé druhy kyselin, jako je kyselina glykolová nebo kyselina trichloroctová, mléčná. Ty se běžně vyskytují například v rajčatech, cukrové třtině a jogurtu. Jejich správná koncentrace je zvolena s ohledem na typ pleti klienta.
Chemický peeling se používá při léčbě akné, stařeckých skvrn, pokožky poškozené sluncem, pih a melasmy, a dále k vyhlazení jemných vrásek nebo hrubé pokožky. Mezi tři základní typy peelingů patří povrchový, střední a hluboký peeling, z nichž každý má na pokožku různé účinky. Vámi zvolený specialista vám správně poradí, jaký druh chemického peelingu je vhodný k řešeni vašeho problému.
Fotky před a po chemickém peelingu. Jaký je výsledek? >> |
Mikrojehličkování (microneedling) zbavuje rozšířených pórů
Koncept mikrojehličkování (microneedling) spočívá ve schopnosti samoobnovy naší pokožky. Jak mikroneedling probíhá? Za použití ručního elektrického přístroje s vysokou rotací pronikají mikrojehličky kolmo do pokožky, čímž se vytvářejí v hlubších vrstvách kůže mikrotraumata. Tím dochází ke stimulaci tvorby kolagenu a elastinu.
Mikrojehličkování lze kombinovat s ošetřením sérem na bázi kyseliny hyaluronové, která se obohatí o vitaminy, A, C a E a o výtažky z mořských řas. Tento zákrok netrvá déle než půl hodiny a je kompletně bezbolestný díky aplikaci anestetického krému. Pacient cítí pouze jemný tlak. K obnově pokožky a tvorbě kolagenu dochází po dobu následujících 4-6 měsíců. Jedním z nejmodernějších postupů založeným na mikrojehličkování je v současné době ošetření microneedlingem v peru, které má stejné účinky jako klasický microneedling.
Recenze microneedlingu. Jak jsou s ošetřením spokojeni pacienti? >> |
Nově vytvořený kolagen je zodpovědný za redukci hloubky vrásek (v případě hlubokých vrásek je třeba ošetření absolvovat opakovaně), dále zvyšuje pružnosti kůže, zlepšuje vzhled jizev a ostatních defektů pleti. Výsledkem je hladší, jemnější, mladší a pevnější pokožka. V neposlední řadě je toto ošetření schopné redukovat vysokou pigmentaci pokožky. Microneedling je vhodný pro všechny typy pleti a používá se na obličej, dekolt, krk a hřbet rukou, ale i na oblast paží nebo břicha. V těchto oblastech lze využít schopnosti mikrojehličkování snížit viditelnost strií a jizev.