Liposukce ambulantně, vestoje a bez bolesti
Nejste spokojeni se svoji postavou a nedaří se vám zhubnout na místech, kde se zhubnout prakticky nedá, protože se s daným místem nedá provádět žádná zátěž a nelze ho tudíž aktivně formovat?
Pak přesně pro Vás je tu tumescentní liposukce, která je určena k trvalému odstranění tukových deformit na těle, kde jiné pokusy selhaly. Metoda se ve světě provádí úspěšně již řadu let, ale to neznamená, že každý, kdo ji nabízí, ji také dobře umí. „Špatně provedená liposukce se nedá vždy opravit a většinou zůstanou následky po celý život,“ říká MUDr. Walter Linzer, průkopník této ambulantní metody u nás a nově i hostující člen operačního týmu Perfect Clinic. „Nenechte se zmást slibováním dokonalých křivek, perfektní postavy a podobnými nesmysly…. Tělo samotné vám nikdo nezmění, co se dá ale vylepšit, je jeho silueta,“ uvádí věci na pravou míru zkušený lékař Linzer, který má na svém kontě přes 6 tisíc úspěšných zákroků.
Je liposukce operace nebo není?
Přece jen jdeme k lékaři a ne do butiku, ale máme se opravdu čeho bát? Doktor Linzer odpovídá s určitostí, že nikoli: „Medicína jde kupředu mílovými kroky. Žádné složité předoperační vyšetření, žádné dlouhé sezení v čekárnách, jediné, co potřebujeme k provedení této ambulantní liposukce je pouze laboratorní vyšetření krve. Samotný zákrok se může leckomu jevit spíše než jako pobyt na operačním sále, jako návštěva na manikúře či masáži. Metoda vyžaduje pouze pár speciálních nástrojů včetně injekční stříkačky a samotného přístroje na odsávání tuku. Celý zákrok je v podstatě bezbolestný. Jediné, co je trochu nepříjemné, je to pověstné první píchnutí.“
Ano, už je to tak. Vedle užívané metody tzv. klasické liposukce v narkóze, se dnes prosazuje metoda nová, ambulantní, známá také jako liposukce tumescentní a laicky nazývaná bezbolestná liposukce.
Výsledkem je vyhlazená pokožka
Dosahuje se přesné symetrie modelovaných ploch a celý zákrok je prováděn jen v místním znecitlivění. Odpadá narkóza se svými známými riziky a následného pobytu v nemocnici. Tvorba nerovností často viditelných po liposukci v narkóze v důsledku nešetrného používaní silných liposukčních kanyl je tady eliminována. Výsledkem je spíše vypjatá a vyhlazená kůže, často s vymizením takzvané celulitidy, a to díky použití velmi jemných kanyl, které nepoškozují závěsný aparát kůže.
Jak se zákrok provádí?
Tuková tkáň, která má být odstraněna, je před zákrokem napuštěna speciálním roztokem, který tukové buňky „nafoukne“, změkčuje je a zabraňuje přitom i krvácení. Tuk se odsává použitím speciálních kanyl, připomínajících tenoučké pletací jehlice s kulatým koncem a drobnými otvory po stranách. Ty pod tlakem odsávají tuk s roztokem, ale přitom nijak nepoškozují okolní tkáň. A v tom je jedno z velkých kouzel tohoto druhu liposukce. Délka zákroku je odvislá na druhu a místě odsávaných míst nebo místa. Průměrně je celý zákrok dlouhý asi dvě a půl hodiny.
Hospitalizace není nutná
Po zákroku se místa po vpichu zalepí náplastmi, které nahrazují klasické chirurgické šití, kterého zde ovšem není třeba. Klientovi se navlékne speciální elastické prádlo a potřebná místa se obalí savým materiálem, který zachycuje případné zbytky speciálního roztoku. Ten již pomalu přestává působit a lékař tedy podá lék proti bolesti. Pak nezbývá než se obléci a odejít po svých. Není nutná žádná hospitalizace, žádný klid na lůžku po zákroku. Speciální elastické kompresivní prádlo je třeba nosit ještě 14 dní, ale již jeden den po zákroku může klient dělat co chce, včetně sportování.
Nevýhodou u ambulantní liposukce se může jevit malý rozsah odsávaných ploch. Ale i tento argument doktor Linzer vyvrací a podotýká, že pokud má lékař i klient dost trpělivosti, zvládnou během jednoho ošetření víc než pár centimetrů. Je důležité uvést, že tuk v již jednou odsátých místech nikdy nedoroste. Jedná se tedy o trvalou změnu, protože každý člověk se rodí s určitou kapacitou – množstvím tukových buněk, jejichž množství je dědičné a trvalé. „Po odsátí již nikdy nemůže nabýt původních rozměrů“, dává MUDr. Walter Linzer naději všem, koho trápí bochánky na stehnech či špíček na břiše.
Autorem článku je Perfect Clinic s přispěním MUDr. Waltera Linzera.