Jedná se o nechirurgickou plastickou operaci očních víček. Povolení očních víček začíná být viditelné často již po třicátém roce. Začíná vadit lpění kosmetických přípravků v záhybu horních víček, povolení pleti a vrásky zevně kolem očí a pod očima. Může se objevit únava očí, někdy i poruchy vidění ze zmenšení zorného pole víčkem (zkrácení reakční doby při sportu, řízení auta apod.). Velmi často začíná být patrný i pokles čela, jak uprostřed (kořen nosu - tzv. glabela), tak i po stranách (jemné horizontální vrásky nad obočím, pokles obočí). Tyto problémy obvykle není možné ideálně řešit pomocí aplikace botulotoxinu či jiných jemných terapeutických technik.
Dříve byla jedinou pomocí plastická chirurgie - operace víček - horní či dolní blefaroplastika.
Je pravda, že i dnes je chirurgické řešení jedině účinné, pokud jsou přítomny váčky pod očima (prolaps tukových tělísek). Pokud jde ale pouze o povolení kůže (nadbytečný varhánek na víčku, kolem očí), existuje dnes naštěstí i méně invazivní technika, kde navíc je možné ošetření provést skutečně přísně individuálně podle stavu daných partií, v jednom ošetření je navíc možná i úprava čela, případně jiných partií obličeje. Výsledek je navíc vždy přirozený, nenaruší se celistvost obličeje.
K ošetření používáme přístroj Plexr pracující na principu radiofrekvence. Ošetření provádí vždy lékař, po znecitlivění pleti anestetickým krémem. Při práci s přístrojem vzniká v tenké vrstvičce vzduchu mezi koncovkou a ošetřovanou kůží fyzikální plasma, která způsobí tečkovité odpaření, navozující při seskupení teček (je nutno vlastně „vytečkovat“ přebývající řasu kůže) okamžitou kontrakci pleti (tightening). Další kontrakce je pak výsledkem přestavby kolagenu v období 1 až 6 měsíců po zákroku. Na podobném principu funguje také ošetření přístrojem plasma pen.
Je třeba počítat s okamžitě vznikajícím mírným či výraznějším otokem během zákroku a po něm. Míra tohoto otoku je individuální, nezávisí pouze na rozsahu zákroku, ale i na momentálním metabolismu organismu a genetických vlivech. Základní hojení trvá 5-7 dní. Postupně dochází ke zmenšení otoku, zasychání ošetřených místeček a jejich pozvolnému vylupování ve formě tečkovitých stroupků. Doporučujeme ošetřená místa ničím nemazat, nechat zhojit tzv. „nasucho“, ideálně teprve po vyloupání stroupečků je možné začít promašťovat lehkým krémem. Velmi důležité je také chránit ošetřené plošky přes sluncem pravidelnou aplikací přípravků s SPF50. (Bez ochrany by ošetřená místa mohla na slunci snadno pigmentovat, pigmentace se sice zase samy ztratí, ale to může trvat několik měsíců.) Make-up doporučujeme aplikovat co nejpozději, hlavně proto, že při jeho odstraňování může dojít k předčasnému odloučení stroupků a ke zpomalení hojení. Pokud je to však nutné, lze ho použít i již 4. den po zákroku. Desinfekce obvykle není potřeba, pokud ano, používáme přípravek bez alkoholu Dettol.
Celkový efekt posuzujeme obvykle 4 až 6 týdnů po zákroku. Většinou stačí k pěknému výsledku jedno ošetření, někdy je třeba některé detaily doladit s odstupem, nejdříve však měsíc, lépe až šest měsíců po prvním ošetření.
Efekt zákroku je dlouhodobý, podobně jako u plastické chirurgie, to jest pět až deset let, závisí však i na životním stylu samotného pacienta a také jeho genetických dispozicích.
Pokud jde o možné komplikace ošetření přístrojem Plexr, jestliže klient řádně seznámí ošetřujícího lékaře se svým zdravotním stavem a dodrží doporučené rady, nejsou pravděpodobné. Určitým rizikem může být např. rozvoj oparu v místě ošetření, velmi vzácně eventuálně jiné kožní infekce u disponovaných jedinců, podobně jako tomu bývá u řady jiných ošetření estetické medicíny.
Rutinní příprava před zákrokem užíváním antibiotik či antivirotik se neprovádí, pouze pokud by šlo o klienta často trpícího např. na opary, lze ji doporučit, ale děje se tak individuálně, podle míry problémů.