Mikropigmentace

Průměrná cena
3.637 Kč
Průměrná cena
Podle 22 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Co je to mikropigmentace?

Mikropigmentace je estetický postup, který se stále častěji používá po celém světě. Spočívá v povrchovém zavedení pigmentu do kůže, zlepšení nebo korekci určitých částí těla. Využívá se především pro úpravu obočí, nebo například u lidí, kteří trpí alergií na make-up nebo se často potí a nemohou používat klasický make-up.

Tato technika má nejen estetické účely, ale používá se také k účelům lékařským. Například při rekonstrukci prsních dvorců po mastektomii, u lidí trpících vitiligem (kožní porucha, při které dochází ke ztrátě buněk tvořících kožní pigment), využívá se také jako maskovací technika v alopecii (ztráta vlasů) na pokožce hlavy nebo obočí.

Co je mikropigmentace?

Mikropigmentace obočí

Mikropigmentace obočí (MUDr. Blanka Vraspírová)

Mikropigmentace je technika určená pro ženy i muže, při které se pigmentové granule zavádějí do epidermis (nejsvrchnější vrstva kůže) - do hloubky 0,3-0,5 mm, což ji odlišuje od tradičního tetování, kde se pigment zavádí hlouběji do kůže, takže je trvalý. V mikropigmentaci pigment v průběhu času mizí (obvykle za 1-3 roky), což nám umožňuje změnit tvar nebo barvu oblasti, kterou jsme si nechali ošetřit.

Používá se především pro kosmetické účely, zvláště u obočí, ale také ke zvýraznění kontur rtů, očních víček nebo k maskování jizev. Z lékařských důvodů se využívá u lidí, kteří trpí alopecií (vypadáváním vlasů); nebo u žen, které podstoupily mastektomii po rakovině prsu, u nich lze po rekonstrukci prsu vytvořit pomocí mikropigmentace prsní dvorec.

Nejvíce je žádaná mikropigmentace obočí (ztmavení, zvýraznění, délka atd.), očních linek (například optické zhuštění řas) a rtů (kontury, vystínování rtů apod.). Mikropigmentaci podstupují také ženy, které již podstoupily permanentní make up a vyžadují jeho opravu.

Mikropigmentace versus permanentní make-up

Mikropigmentace

Pacientka před a po zákroku (MUDr. Isaam Al Awa)

Hlavní rozdíl mezi mikropigmentací a permanentním make-upem spočívá v tom, že přírodní barvivo je aplikováno do vrchní vrstvy pokožky zcela bezbolestně. Potom, co se pokožka úplně obnoví, barvivo neboli pigment za jeden až tři roky zcela vymizí, pokud pravidelně obnovován. Tím pádem se nemůže stát, že by došlo k nežádoucí změně barvy pigmentu jako je tomu u permanentního make-upu. Mikropigmentace navíc získala certifikaci jakosti ISO a díky které můžete mít jistotu v tom, že po zákroku bude vaše tvář bez výrazných linií. Mikropigmentace může zcela jistě propagovat přirozenou krásu.

V případě normálního permanentního make-upu je barvivo aplikováno také do hlubších vrstev pokožky, a tím pádem barvivo takřka nikdy nevymizí. Navíc může časem změnit svou barvu, což nevypadá hezky. U permanentního make-upu jsou další nevýhodu také příliš nápadné linie.

Bibliografie

ar-aesthetics.cz. 2020. Permanentní Make-Up Obočí - Bezbolestné A Rychlé Tetování Obočí. [online] Dostupné na: <https://ar-aesthetics.cz/mikropigmentace-oboci/> [12. srpna 2020].

American Society for Aesthetic Plastic Surgery

Society for Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS)

American Society for Dermatologic Surgery (ASDS)

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře