Hemangiom

Stojí to za to
90 %
Stojí to za to
Na základě 10 příběhů
Průměrná cena
554 Kč
Průměrná cena
Podle 21 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to hemangiom?

Hemangiomy jsou nezhoubné nádory z krevních cév, které se často vyskytují v novorozeneckém a kojeneckém věku. V závislosti na lokalizaci mohou pacineta vážně poškodit. Nejčastěji se vyskytují na obličeji, ale mohou se objevit i jinde na kůži a dokonce i na vnitřních orgánech. Některé hemangiomy vymizí spontánně, jiné se léčí kortikoidy, interferonem nebo cytostatiky. Možností je i chirurgická léčba a terapie laserem.

Jak je možné léčit hemangiomy?

Doba rekonvalescence

Léčba hemangiomů

Pod označením hemangiom nebo také cévní mateřské znaménko se skrývá cévní anomálie různého charakteru a tvarů.

Možností léčby je více, možná je léčba topickým lékem, který se na kůži vtírá do oblasti hemangiomu. Topické beta blokátory mohou pomoci zesvětlit hemangiom a zpomalit jeho růst. To funguje nejlépe u menších povrchových hemangiomů. Další možností je lokální antibiotikum či perorální lék, při jehož užívání je pacient pečlivě sledován ohledně nežádoucích účinků. Další možností je léčba propranololem ve formě perorálního roztoku. Na řadu může přijít i chirurgický zákrok. To lze zvážit, jakmile přestane růst hemangiom nebo selže jiná léčba. Chirurgický zásah může být použit také k odstranění zbytků z hemangiomů. Laser může zesvětlit vzhled krevních cév, které zbyly z hemangiomů.

Metoda léčby hemangiomu vždy záleží na jeho velikosti a umístění. Obecně se chirurgický zákrok doporučuje z „funkčních“ důvodů, například když hemangiom interferuje s dýcháním nebo krmením dítěte. Výsledná jizva je otázkou velikosti léze.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na léčbu hemangiomů?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na léčbu hemangiomů?

Pokud Vám hemangiom způsobuje problémy, je na řadě jej odstranit

Lékaři obvykle stačí podívat se na kůži a zjistit tak, zda se jedná o hemangiom. Pokud diagnóza není jasná, může být zapotřebí ultrazvukové vyšetření nebo MRI test. Vhodným kandidátem pro léčbu hemangiomu jste, pokud se kůže „rozpadne“ a vytvoří se otevřená rána či pokud způsobuje problémy s viděním, dýcháním, sluchem či příjmem potravy.

Hamangiom se odstraňuje také, pokud je příliš velký nebo se jedná o kosmetický problém a hemangiom se vyskytuje například na obličeji.

Bibliografie

NCBI, Surgery: The Treatment of Choice for Hemangiomas [online]. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2884763/ [Datum: 12. ledna 2021].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře