Biostimulační laser využívá hojivé teplo k ošetření jizev, zánětlivých procesů na kůži, ke komplexní léčbě akné nebo k regeneraci a okysličení pokožky. Díky protizánětlivému účinku biostimulačního laseru je urychleno hojení a opakované působení zvyšuje obranyschopnost kůže. V neposlední řadě má příznivý efekt při redukci jizev po akné. Aplikace je neinvazivní, nebolestivá a po zákroku nejsou nutná žádná omezení.
V důsledku průniku světla se ve tkáni lokálně zvyšuje teplota, a začnou probíhat fotochemické změny, které vedou k analgetickému, protizánětlivému a biostimulačnímu efektu. Tím se rozumí jednak spuštění a podnícení již probíhajících řídících procesů na úrovni samotných buněk ve tkáni a zpomalení chorobných a degenerativních procesů v těchto buňkách.
Laserový paprsek působí na molekulární strukturu buněčných membrán a mitochondriálního aparátu, čímž se urychlují metabolické pochody bez hromadění odpadních látek a utlumí se tvorba látek, provázejících chorobné stavy.
Biostimulační laser patří do skupiny LLLT (Low Level Laser Therapy) laserů – tj. nízkovýkonových laserů, III. B třídy. Tento terapeutický laser má velmi široké využití téměř ve všech oborech. Používá se k neinvazivním aplikacím všude tam, kde je třeba urychlit hojení, odstranit zánětlivé procesy či omladit pleť.
Před zahájením léčby je nutná konzultace s odborníkem. Lékař má tak možnost posoudit, zda je pro vás ošetření biostimulačním laserem vhodné. Zároveň zodpoví vaše dotazy a probere vaše představy o tom, jakého výsledku byste chtěli dosáhnout. Je možné podstoupit konzultaci i ošetření v jeden den.
Biostimulační laser je jedním z nejpoužívanějších terapeutických laserů. Pomocí přesně zacíleného světelného paprsku laser působí na specifické buňky uvnitř těla a mobilizuje je ke zvýšené činnosti.
Časté je jeho využití i v oblasti léčby nadměrného vypadávání vlasů a stimulace růstu vlasů. Má dobré výsledky u léčby zánětlivých procesů v kloubech a v chirurgii (nejen plastické) se využívá především k podpoře hojení pooperačních ran, vč. popálenin. Pokud vás trápí nevzhledná jizva, laser slouží také pro rychlejší hojení čerstvých jizev i ke korekci jizev starších, stejně tak i k rychlejšímu vstřebání a opadnutí otoků a modřin po chirurgických výkonech.
Pokud vás již nebaví pupínky na tváři, v estetické dermatologii se účinku biostimulačního laseru nejvíce využívá k potlačení zánětlivých projevů pleti, především při léčbě akné a oparů, kdy léčba bývá velmi úspěšná. Léčba akné je komplexní. V tomto případě biostimulační laser působí na hojení zánětlivých projevů. Ošetření dosahuje velmi dobrých výsledků. Vyzkoušet můžete laser Medelisol nebo biostimulační laser BTL (laserová sprcha).
Využívá se i u dalších kožních onemocnění např.:
Pleť ve většině případech reaguje na léčbu laserem rychle a s viditelnými výsledky již po několika aplikacích. Ošetření biostimulačním laserem má i pozitivní účinky na stav pleti, vyhlazení drobných vrásek a zlepšení celkové kondice pleti. Jeho použití je tedy vhodné i pro celkové omlazení pokožky.
Terapie biostimulačním laserem je naprosto bezpečná a bezbolestná. Její další velkou výhodou je schopnost laseru ošetřit i větší plochu pokožky – např. celý obličej a krk. Výborné výsledky má ošetření i v kombinaci s použitím laserové gelové hydratační masky.
Zvláštní příprava před ošetřením není nutná. Pokud se ošetření týká obličeje, pleť musí být čistá a odlíčená. Na těle by neměly být kovové ozdoby. Pacient může podstoupit konzultaci a ošetření v jeden den.
Ošetření je možné provést i u dětí, ale podmínkou je dostatečná spolupráce dítěte. Prakticky se provádí spíše po 10.-12. roku věku.
Ošetření biostimulačním laserem není vhodné u pacientů s fotodermatózou, epilepsií nebo maligním onemocněním v anamnéze a při užívání fotosenzibilizujících látek. Neaplikuje se na endokrinní žlázy.
Dále se léčba biostimulačním laserem nedoporučuje v těhotenství. V průběhu kojení je laserové ošetření pleti možné.
Ošetření je bezbolestné. V průběhu léčby biostimulačním laserem leží pacient na lůžku a zrak je chráněný speciálními zatmavujícími brýlemi. Doba ošetření je 20 minut. Po ošetření není nutná žádná rekonvalescence.
Pro dobrý efekt je vhodné série jednotlivých ošetření dle doporučení lékaře - dermatologa opakovat. Počet ošetření je podle indikace nejčastěji 4 až 8, u alopecie i více než 20. Ošetření se doporučuje absolvovat 1-2x týdně.
Biostimulační laser se nejčastěji používá v kombinaci s další léčbou.
Biostimulační laser se využívá většinou současně s další léčbou. Jeho biostimulační a protizánětlivý účinek urychluje hojení a zmírňuje průběh onemocnění. Efekt se rozvíjí postupně v průběhu absolvované kúry.
Ošetření biostimulačním laserem volíme pro jeho biostimulační, protizánětlivý a protibolestivý efekt.
Dochází k urychlení:
Po ošetření biostimulačním laserem nejsou potřeba žádná omezení.
Bezprostředně po ošetření může pacient ihned pokračovat ve svých běžných činnostech.
S ošetřením biostimulačním laserem nejsou spojené žádné komplikace. Léčba nepřináší žádná rizika.
Pacient by však měl používat vhodné kosmetické přípravky. Správná kosmetika je základem každé péče o pleť.
Esthé Laser Clinic odpovídá: „Záleží na tom u jakého typu onemocnění je laser používán. U akné například velmi často dochází ke zlepšení již po prvním až druhém ošetření.”