Frakční laser

Stojí to za to
85 %
Stojí to za to
Na základě 25 příběhů
Průměrná cena
4.962 Kč
Průměrná cena
Podle 92 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Trvalé výsledky

Co je to frakční laser?

Rozlišujeme ablační a neablační frakční lasery. Dermatologické kliniky používají různé typy frakčních laserů, které se liší intenzitou a účinkem. Laserový resurfacing může být povrchový nebo zasahovat do hlubších vrstev kůže. Ošetření frakčním laserem není vhodné podstupovat od května do září, nebo když je pokožka opálená.

Ablační versus neablační lasery

Ablační versus neablační lasery

Ablační a neablační lasery

Ablační lasery

Ablační lasery jako je frakční co2 laser MiXto odpařují (vaporizují) vrchní vrstvu kůže, aby byla kompletně obnovena. Ošetření je náročné a má svá rizika. S každým laserem by měli pracovat pouze zkušení lékaři. Čím radikálnější je ošetření ablačním laserem, tím více je porušena integrita kůže, a tím delší bude hojení. Invazivní ošetření ablačním laserem jsou ale velmi efektivní. Mezi ablační lasery patří také erbiový.

Neablační lasery

Paprsky neablačních laserů projdou vrchní vrstvou kůže do podkoží, aniž by povrch příliš poškodily. Povrch kůže je chráněný chlazením. Laser kožní buňky nevaporizuje (neodpaří), ale nekrotizuje. Tím také dojde k obnově vrchní vrstvy kůže a v hlubších vrstvách k stimulaci tvorby kolagenu. Neablační lasery mají také velmi dobré výsledky. Jejich výhodou je mnohem kratší rekonvalescence. Ošetření je třeba 2x-3x opakovat.

Frakcionované lasery

Frakcionovaný laser znamená, že energie laserového paprsku je rozdělená na menší části a mezi odpařenými částmi zůstávají okrsky netknuté. Z nich je pak zahájeno hojení. Regenerace a rekonvalescence po zákroku je rychlejší.

Pro koho je frakční laser vhodný?

Foto před a po resurfacingu (foto: soukromý archiv kliniky)

Foto před a po resurfacingu (foto: soukromý archiv kliniky)

Ošetření je vhodné jako řešení středně hlubokých vrásek a jizev. Často je vyhledávané právě jako možnost odstranění jizev po akné. Nejčastěji ošetření vyhledávají lidé ve věku 40-60 let. Ale v případě hojení jizev jej podstupují i mladší ročníky.

Běžně se používá hlavně na obličej por omlazení pleti. Ale lze s laserem ošetřit i jiné oblasti:

  • trup
  • záda
  • nohy
  • hřbet rukou

Používá se i na jizvy, např. po chirurgických výkonech. V dekoltu je potřeba postupovat opatrně, je zde riziko keloidního hojení.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře