Transplantace vlasů očima poradce pro transplantaci vlasů

Transplantace vlasů očima poradce pro transplantaci vlasů
Je klinika, která disponuje největším množstvím dokumentovaných zákroků transplantace vlasů, co se týče fotek a videí.
Vytvořeno: 19. 7. 2023 · Aktualizováno: 19. 7. 2023

Transplantace vlasů je jedním z nejčastěji vyhledávaných a stále oblíbenějších estetických zákroků v mužských kruzích. Obnova ztracených vlasů vrací mužům vzhled, který měli před lety a nepřidává jim nic nepřirozeného. V dnešním rozhovoru nám Mgr. Henrieta Paholíková, konzultantka kliniky Phaeyde odpoví na nejčastější otázky ohledně transplantace vlasů.

Mgr. Henrieta Paholíková pracuje na klinice Phaeyde Clinic, která je jednou z největších středoevropských klinik zaměřených na transplantaci vlasů a vlasovou chirurgii. Na klinice jsou prováděny transplantace vlasů jak ženám, tak i mužům, z čeho 95 % zákazníků tvoří muži, které vypadávání vlasů a alopecie postihuje více. Klinika působí na trhu již více než 14 let, a za tuto dobu zkušení lékaři kliniky provedli již tisíce zákroků. Centrální klinika se nachází v Budapešti, kde jsou 3 zákrokové místnosti, přičemž klinika Phaeyde Clinic se nachází nedaleko Bratislavy v malebném Mosonmagyaróváru.

0cd5ea4e-24ad-11ee-8e7e-005056997292.jpg
Pokud se zákazník nemůže dostavit osobně, lze vše potřebné domluvit i prostřednictvím e-mailové komunikace

Co je to transplantace vlasů a jak se provádí?

Transplantace vlasů je zákrok, který se používá k doplnění nebo zahuštění vlasů v cílové oblasti. Cílovou oblastí je horní část hlavy, linie vlasů, kouty nebo vlasový vír. Zákrok se doporučuje, pokud je v cílové oblasti dostatečně volná kůže bez vlasů. Oblast s vlasy musí mít takovou hustotu, aby bylo možné injekci provést bezpečně a hlavně bez narušení původních vlasových folikulů. Při zákroku jsou zákazníkovi odebrány jeho vlastní vlasové folikuly z tzv. dárcovské oblasti, což je zadní část hlavy a oblast nad ušima. Vlasy z této dárcovské oblasti jsou odolné vůči vypadávání. Za vypadávání vlasů u mužů je zodpovědný dihydrotestosteron (DHT) přičemž vlasy v zadní části hlavy jsou vůči němu odolné. Výsledek transplantace je přirozený, protože barva a struktura vlasů odpovídá barvě a struktuře původních vlasů.

Osobní prohlídka není nutná. Naše klinika má zákazníky z celé Evropy a dokonce i z USA. Ne každý se rozhodne cestovat na osobní konzultaci z velké vzdálenosti.

Transplantace obočí slouží k vytvoření nového obočí v případě, že chloupky zcela chybí, nebo k jeho doplnění v případě extrémně řídkého a nevýrazného obočí. Transplantace probíhá z vlastních vlasů zákazníka nad krkem v zadní části hlavy. Je tedy třeba počítat s tím, že chloupky budou hustší a rychle porostou, takže, aby bylo dosaženo pěkného estetického efektu bude je třeba pravidelně zastřihovat. *Na fotografii níže si můžete prohlédnout stav obočí před transplantací, těsně po zákroku a 10 měsíců po transplantaci.

b0f6140a-256b-11ee-b1b8-005056999513.jpg

Jaké metody transplantace vlasů na klinice PHAEYDE používáte?

Používáme 2 metody: jedna je metoda FUE s průměrem jehly 1,2 mm a druhá je námi vyvinutá metoda S.H.E. Při této metodě používáme extra tenkou dutou jehlu o průměru 0,8 mm, která nezanechává žádné jizvy ani bílé tečky v dárcovské oblasti. Zavádění štěpů se provádí pomocí implantátoru, hojí se extrémně rychle a pokožka hlavy je v zadní části za 10 dní zcela zhojená. 

Jaká je věková hranice klientů pro transplantaci?

Věková hranice je velmi rozsáhlá, protože vypadáváním vlasů dnes trpí téměř všechny věkové skupiny. Prakticky od 20 let je transplantace vlasů možná, ale měli jsme i 19letého zákazníka, který měl extrémně vysoké čelo. Pokud je zákazník v dobrém zdravotním stavu a má kvalitní vlasy v dárcovské oblasti, v takovém případě není věkové omezení žádné a horní hranice neexistuje.

Kdo je pro transplantaci vlasů vhodným kandidátem a kdo naopak není?

To je velmi dobrá otázka. Jak jsem již uvedla, zákazník musí mít vhodnou dárcovskou oblast. Ve většině případů tomu tak naštěstí je, protože vlasy jsou v zadní části hlavy vždy pevnější a hustší. Nevhodným kandidátem je ten, kdo má v dárcovské oblasti mnohem méně vlasů než v cílové oblasti (kde vlasy chybí). V tomto případě to ani matematicky nevychází. V případě dobré dárcovské oblasti lze vlasy transplantovat 3-4krát za život. V případě úplné plešatosti jsou obvykle zapotřebí 2-3 ošetření, aby se transplantovanými vlasy pokryla celá horní část hlavy včetně vlasového víru (kolečka). V jednom kole není možné odebrat tolik štěpů najednou, aby pokryly celou hlavu.

Transplantaci také nedoporučujeme ve velmi raných stadiích vypadávání vlasů. Pokud hustota neklesne pod 80 % původní hustoty, v takovém případě zahuštění ještě není relevantní. Ke každému pacientovi přistupujeme individuálně a hledáme nejlepší řešení, které uspokojí jeho představy. Pokud tuto představu nelze splnit z technického nebo lékařského hlediska, zákrok nedoporučujeme.

61624ade-24ae-11ee-a9ca-00505699734b.jpg
Mgr. Henrieta Paholíková je konzultantka, která je se zákazníky v úzkém kontaktu

Je nutné si před zákrokem oholit chloupky?

Ve většině případů je třeba vlasy oholit, aby nepřekážely lékaři při transplantaci. Z hygienického hlediska je to také výhoda. Existuje řešení, jako je transplantace mezi dlouhými vlasy, ale počet štěpů je omezen na maximálně 800 štěpů. Tato metoda se doporučuje v případě operace u žen s dlouhými vlasy.

Je pravda, že se po zákroku nesmí nosit pokrývka hlavy?

První týden nesmí zákazník používat pokrývku hlavy ani se dotýkat transplantované oblasti. Během druhého týdne je pokrývka hlavy povolena, ale pouze na krátkou dobu, přibližně 30-60 minut, poté musí být hlava větrána. Po dobu 2 týdnů byste se měli vyhnout sportu a fyzicky náročným aktivitám. Zejména by se neměla potit hlava.

Za jak dlouho začnou růst nové vlasy?

Transplantované vlasy budou nějakou dobu růst, ale do měsíce většina z nich vypadne. Jedná se o zcela přirozený proces, protože vlasová cibulka se musí zregenerovat, a proto nastává fáze klidu. V té době zákazník vypadá podobně jako před zákrokem. Nové vlasy se objeví po 4-6 měsících a postupně zesílí. S konečným výsledkem mohou zákazníci počítat po 10-12 měsících.

Je pravda, že nové vlasy již nevypadávají?

Transplantace vlasů je trvalým řešením vypadávání vlasů. Za vypadávání vlasů u mužů je zodpovědný dihydrotestosteron (DHT). Vlasy v zadní části hlavy jsou vůči němu odolné a této skutečnosti využíváme při transplantaci vlasů.

Jaké jsou vedlejší účinky po transplantaci vlasů a lze je minimalizovat?

V oblasti čela a očí se může objevit otok, který je pouze dočasný a trvá 3-4 dny. Otok neznamená zdravotní problém, z estetického hlediska doporučujeme zůstat několik dní doma.

Klienti také mohou několik dní po zákroku pociťovat pálení a mravenčení kůže. Jedná se o přirozený jev a pro zmírnění těchto příznaků od nás pacient obdrží léky proti bolesti.

Jsou vhodnými kandidáty na transplantaci vlasů také ženy? Je postup transplantace stejný jako u mužů?

U žen to není tak jednoznačné jako u mužů. Na první konzultaci je třeba vyšetřit, proč vlasy vypadávají, zda to není způsobeno nějakým onemocněním, které je třeba nejprve léčit.

Pro dobrý výsledek je ve většině případů třeba vlasy všude oholit na 1 mm. V případě žen to často není možné a my to chápeme. Proto navrhujeme řešení, oholit pouze zadní, spodní část a i tam jen nezbytné minimum. Dámy pak mohou tuto oblast snadno zakrýt delšími vlasy. Nevýhodou je, že z této omezené oblasti lze vybrat maximálně 1000 štěpů a poté je v cílové oblasti transplantovat mezi dlouhé vlasy. Tato metoda je velmi náročná, a proto je v případě dlouhých vlasů účtován příplatek 20% k ceně.

152acce0-24b3-11ee-a338-005056997292.jpg
Transplantace vlasů je trvalým řešením vypadávání vlasů.

Na čem závisí výsledky transplantace vlasů?

Výsledek závisí na několika faktorech, především však na hustotě a kvalitě dárcovské oblasti, která je klíčová. Rozhodující je také velikost cílové oblasti. Čím menší je transplantovaná oblast, tím větší hustoty můžeme dosáhnout. Pro úspěšnou transplantaci musí pacient dodržovat všechny pokyny, které na klinice obdrží.

Výsledky samozřejmě závisí také na ošetřujícím lékaři, kterého si vyberete. Měli byste si vybrat lékaře, který transplantace vlasů provádí pravidelně, má bohaté zkušenosti a rutinu.

Jaká jsou vaše slova na závěr?

Během konzultace často slýchám od zákazníků, jak dlouho uvažují o transplantaci vlasů, ale z různých důvodů ji odkládají. Určitě existují závažné důvody, kdy zákazník prostě čeká na správný čas. Mnohdy je to, ale právě strach a obavy, které způsobují odkládání zákroku, a také nejistota zákazníka, zda bude výsledek vypadat dobře. Při osobní konzultaci mohu na základě vyšetření skutečně velmi realisticky posoudit možnosti a vysvětlit zákazníkovi, co může očekávat. Rozhodnutí je pak na něm. Pomoci mohou i naše výsledky ve fotogalerii. Fotografie jsou bez photoshopu a bez filtrů.

Plzeň, Plzeňský kraj
prim. MUDr. Bronislav Vřeský
Ostrava, Moravskoslezský kraj
Brno, Jihomoravský kraj
Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.