alergie na vypln rtu

LibaKozlikova
30. 10. 2023 · Poslední odpověď: 3. 11. 2023

Dobry den, jsem 4 roky po transplantaci ledvin a uzivam imunusupresiva. Letos na jare jsem jiz potreti nechala udelat vyplne rtu, driv to bylo vzdy bez problemu ,ale nyni mam problemy. Mam extremni sucho v ustech, brni me jazyk a tvare, otekly mi z vnitrni strany rty. Navstivila jsem osetrujici lekarku, bylo mi receno,ze to muze byt alergie a vypln rozpustila. Trochu to pomohlo, otok je jiz mensi, nicmene problemy v ustni dutine pokracuji. Bohuzel jsem nevedela a lekarka me neinformovala, ze pri pouzivani imunupresiv neni tento zakrok vhodny. Je jeste nejake reseni, jak bych si mohla problemu zbavit eventuelne jak dlouho muze tento stav trvat? Je mozne ,ze vypln jeste neni dostatecne rozpustena? Dekuji

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den, paní Kozlíková,
neuvádíte, před jak dlouhou dobou jste rozpuštění absolvovala. Jestli problém přetrvává, doporučujeme nakontaktovat Vašeho lékaře, který Vás dlouhodobě sleduje a poradit se ohledně vhodných léků na alergickou reakci.
Obecně se může stát, že dojde k alergické reakci při aplikaci kyseliny hyaluronové. I když se jedná o tělu vlastní látku, je vyráběna chemicky a obsahuje i stopové množstvích dalších látek. Při rozpuštění hylázou však tento enzym reaguje pouze s KH. Proto může otok přetrvat a je dobré podat léky na potlačení alergické reakce a urychlit hojení. Hezký den, Tým FYMC

Dobrý den, ano opravdu tento zákrok NENÍ vhodný!
Efekt výplní je cca 10-12 měsíců, někdy to odezní, musíte být trpělivá!

S pozdravem tým BODY

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 5. 2017
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 2. 2020
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 1. 2017
Injekční výplně
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 5. 2023
Odstranění vrásek
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 7. 2023
Injekční výplně
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2024
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 11. 2018
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2007
Zvětšení rtů
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 4. 2024
Injekční výplně
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 2. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi