Vhodná metoda operace dolních víček a zbavení se propadlin.

Petr_Altmann
23. 5. 2024 · Poslední odpověď: 26. 5. 2024

Jde mi o odstranění propadlin pod očima. Zatím si nedovedu vybrat přesný postup a kliniku. Pod očima mám patrně ochablý kruhový oční sval, který předpokládám způsobuje ty propadliny, a pak ještě i menší tukové váčky. Nemám zájem o výplně kyselinou a podobné méně trvanlivé zákroky. Z toho, co jsme si načetl, tak by se situace mohla řešit tím, že se nebude nic moc vymýšlet a udělá se A) prostá dolní blefaroplastika (napnutí kůže pod okem a odstranění tukového váčku) anebo buď B) blefaroplastika udělaná technikou s napnutím kruhového svalu, nebo C) blefaroplastikou doplněnou o lipografting a rozprostření tuku do oblasti kruhů (jak jsem viděl u několika podobných dotazů) Měl bych dva dotazy: dolní blefaroplastiku nabízí téměř každá klinika, ale nevím, jestli je tím míněna i operace jinou než klasickou technikou, která by vyřešila i ty propadliny, resp. kruhový sval (viz výše popsané možnosti B a C). Dále mě zajímá čekací lhůta a cena těchhle speciálních technik blefaroplastiky. Věk 40 let. Místa: primárně Plzeň, event. sekundárně Praha.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den,
z velmi nekvalitních snímků bych soudil pro určitý problém pouze na víčku pravém, na levém neshledávám nic, co by mohla řešit plastická chirurgie. Znovu zdůrazňuji, že má tvrzení se opírají pouze o tyto dva nepříliš kvalitní snímky. Není-li pro vás Brno v nedostupné vzdálenosti, osobní konzultace by byla určitě přínosnější.
S pozdravem
Ivo Menšík

Dobrý den,
k tomu jsou právě konzultace před operací. Možností je mnoho, sám jste je popsal. Jen vyplnění tukem může být hezké zpočátku po výkonu, ale s postupujícím časem se budou víčka měnit a mnohdy tyto výplně dělají různé potíže.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

2 adresy v Praha (kraj)
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace dolních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 4. 2014
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2021
Operace dolních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2020
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 8. 2019
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 3. 2023
Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 9. 2010
Operace dolních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2022
Injekční výplně
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 4. 2013
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 7. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi