Minimální věk pro operaci nosu

romanova_l272868
3. 3. 2015 · Poslední odpověď: 8. 3. 2015

Jaký je minimální možný věk k plastické operaci nosu? Je mi 17 let.

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den,

doporučuji vám počkat až dosáhnete 18 let. Dr. Zakout

4 adresy v Moravskoslezský kraj

Dobrý den,

pro operaci nosu z estetických důvodů je vhodné počkat do 18 let (u dívek) - 20 let věku. Pokud jde o poúrazový stav, je možno sice operovat dříve, ale po ukončení růstu je většinou třeba ještě tento zákrok doplnit.
Srdečně zdravím

MUDr Ludvika Záhořová, Praha

Dobrýden,

minimální věk operace nosu ( rhinoplastika) je u mužů 18 let a u žen 16 let.Jen pro vaši informaci- u závažných vrozených vad , nebo posttraumatuických problémů
se ve vyjímečných případech dá rhinoplastika provézt i u dětí( ovšem ale limitovaná).

Se srdečným pozdravem
MUDr.Petr Vašek
Primář
Forme Clinic
Praha

Nejříve v 18 letech. zdraví drK

Záleží na pracovišti. Já operuji zvláště takovou krajinu jako je nos až po čase oficiální dospělosti. Tedy od 18 let. Pěkně to napsal kolega Víšek. Někdy není nos ani v 18 letech zcela dovyvinutý.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg.

Vážená slečno, obecně řečeno, kosmeticko-estetické operace, hrazené pacientem, je možno provádět od dovršení 18 let života. V situacích, které jsou charakterizovány formulací "extra zohyžďující stav" je možno kosmetickou operaci provést i dříve, se souhlasem jednoho z rodičů. V případě nosu musíte z pohledu právního počkat do těch 18. Důležitý je pak i aspekt kompletního dokončení vývoje organizmu, ve stavu růstu a nebo vývoje je nesmysl operovat ještě ne definitivní stav.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.

Dobry den, vyčkejte do 18 let. Zdravi dr vraspirova

Související dotazy

Plastická operace nosu

Lamamama
10. 8. 2020 · Poslední odpověď: 12. 8. 2020

Dobrý den, bylo by možné provést plastickou operaci kolem 15-16 let? Nejen ve škole mám s nosem problémy. A kdyby ne, tak od kolika let se dá operace provést nejdřív?

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den,
operace nosu by měla být provedena jakmile je ukončen vývoj a růst jedince. Bývá to v 18ti letech i později.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Klinika YES VISAGE

Možnost plastiky nosu a níťového liftingu v jednom zákroku

Riamarie
Riamarie
6. 1. 2020 · Poslední odpověď: 20. 1. 2020

Dobrý den,je mi 35 let a chtěla bych se informovat o možnosti spojení zákroku-plastika nosu s niťovým liftingem. Četla jsem,že je pro operaci nosu tento věk často hraničním,je to tak? Předem děkuji, Marie H.

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den, Marie. Děkujeme Vám za zprávu. Kombinovanou operaci bohužel nabídnout nemůžeme, operace nosu Rhinoplastika je spojená s použitím dlahy a lepením v oblastí tváře, je třeba počítat s pooperačními otoky atd. a není tedy možné kombinovat s dalším zákrokem na obličeji ani niťovým liftingem, takový zákrok nedoporučujeme.Ale samozřejmě pro každý individuální případ je nutná konzultace. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat: tl: *******. Klinika Altos.

Plastická operace nosu v Moravskoslezském kraji

Eliska811
Eliska811
22. 4. 2020 · Poslední odpověď: 22. 4. 2020

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o doporučení na kliniku v Moravskoslezském kraji, která provádí krásné plastické operace nosu. Můj nos se mi absolutně nelíbí, je mi 20 let. Děkuji.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den,
rádi bychom Vás pozvali na osobní a nezávaznou konzultaci na Kliniku YES VISAGE. Naši pobočku naleznete jak v Ostravě, tak Brně, Praze i Bratislavě. Objednat se na konzultaci můžete na tel. 227 777 777 nebo e-mailem info@yesvisage.cz. Více o zákroku také na našich stránkách: https://www.yesvisage.cz/cz/nos

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Klinika YES VISAGE

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 3. 2007
Operace dolních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 11. 2020
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 10. 2020
Operace horních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 1. 2022
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2009
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2008
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 7. 2015
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 6. 2009
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 5. 2013
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 2. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi