Svědění kolem jizev po augmentaci

Linda999
11. 6. 2024 · Poslední odpověď: 14. 6. 2024

Dobrý den, prosím o radu, jsem 12 den po augmentaci prsou, včera ráno jsem byla na vyndání stehů. Vše vypadalo dobře. Říkala jsem panu doktorovi, že mě jizvy svědí, což říkal, že je normální. Dnes jsem si to kolem jizev trochu rozškrabala a všimla jsem si malých červených teček, jak jsem to podráždila. Ještě nemám povoleno sundat náplast a osprchovat jizvy, mám navíc pocit, že je celá ta jizva už pod tou náplastí zapařená a neomytá. Je to prosím normální? Jediné chlazení mi pomáhá proti svědění. Děkuji za radu.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den,
může to být způsobeno alergickou reakcí kůže na náplast, pokud kůže nebyla dostatečně před jejím nalepením vysušena. Je vhodné ji sundat, místo vydesinfikovat, třeba pomocí Betadine lotio, aby vás místo nepálilo, dostatečně vysušit a dát nové stripy. Mnohdy i pomůže mast nebo gel na alergické podráždění kůže, kterou můžete dát na podrážděnou kůži, jako je Fenistil, který si můžete koupit v lékárně. Využijte ho i v případě kousnutí hmyzem, včelou atd..
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

2 adresy v Praha (kraj)

Dobrý den,
znovu se obraťte na svého operatéra, že máte tento problém. Nevidím důvod, proč by při kožní komplikaci měla náplast zůstávat stůj co stůj.
S pozdravem
Ivo Menšík

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 8. 2010
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2007
Zmenšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 7. 2015
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Modelace prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 5. 2017
Odstranění kožních výrůstků
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 3. 2016
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 9. 2019
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 3. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi