Korekce jizev na hlavě

Maros777
4. 11. 2021 · Poslední odpověď: 9. 11. 2021

Dobrý den,

Mám dotaz ohledně korekce/zlepšení jizev na hlavě (viz foto). 1. větší je po úrazu na spánku (už asi 5 let), rána byla hlubší a je sešitá. 2. menší je také po úrazu na čele (asi 2 měsíce), bez sešití.

Ta velká je myslím už léta stejná a ta čerstvá se hojí dobře, ale nevím, jestli se to zlepší.

Byla jsem na konzultaci na klinice, ale vyděsili mě, že po laseru to bude chvíli horší (je to červené) a možná po pár aplikacích se to zlepší.

Existuje prosím nějaký způsob, jak tyto jizvy zlepšit, např. laserem, který by mi je nezhoršil? Alespoň ten na mém čele?

Děkuji mnohokrát

*přeloženo ze slovenského jazyka

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom korekcie/zlepšenia jaziev na hlave (viď. foto). 1. väčšia je po úraze na spánkovej časti (už cca. 5 rokov), rana bola hlbšia a je šitá. 2. menšia tiež po úraze na čele (cca. 2 mesiace), bez šitia.

Tá veľká je už podľa mňa roky bez zmeny a tá čerstvá sa hojí dobre, ale neviem či sa to ešte zlepší.

Bol som na konzultácii na jednej klinike, ale tam ma vystrašili, že po laseri to bude nejakú chvíľu ešte horšie (sčervená to) a možno po pár aplikáciách sa to zlepší.

Dajú sa tie jazvy prosím nejako vylepšiť, napr. laserom, ktorý mi to nezhorší? Aspoň tá na čele?

Moc ďakujem

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

dobrý den, volil bych kombinaci výplně a CO2 laseru. S pozdravem MUDr. Radek Poláček

Dobrý den, dle fotek by jsem volila frakční laser. Je pravda, že je tam hojení a kůže bude nějakou dobu zarudlá, ale vo finále bude vzhled jizev určitě lepší. Eventuálně lze tu vpáčenou jizvu nadzvednout vyplní kys hyaluronovou, ale jako první volbu by jsem volila laser.
Přeji krásný den
Veselá

Vážená paní,
plošná jizva spánku, jak píšete, 5 let stará, se již nijak spontánně nezmění. Protože je plošná a při chirurgické korekci by se plocha musela vyříznout a posunout sousední kožní kryt a sešít, je pravděpodobné, že by šlo pouze o určité zlepšení stavu. Samozřejmě, každá jizva tzv. "zraje", tedy přestavuje se vzniklé jizevnaté vazivo. Tím plynule přecházím ke druhé jizvě, ta vypadá dobře a nepochybně se spontánně ještě její vzhled zlepší. Té přestavbě napomáhají např. tlakové masáže, promašťování, případně aplikace nějakého druhu laserového paprsku. Je třeba si uvědomit, že pokud je narušena celistvost kůže /úraz, operace ap./, nikdy jizva zcela nezmizí, jak jsem psal, můžeme se pokusit nějakým způsobem zlepšit stav. Pokud Vám kolegové navrhli korekci laserem, nepochybně, z dlouhodobého hlediska ke zhoršení nedojde.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 3. 2024
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 4. 2022
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 5. 2023
Odstranění jizev laserem
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 1. 2016
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 1. 2023
Laserová dermatologie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2024
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 6. 10. 2023
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 2. 2023
Korekce jizev
Žádné odpovědi
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 10. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi