Dobrý den, Při celodenní práci na zahradě došlo ( pravděpodobně následkem dlouhodobé námahy při zacházení s lopatou ) k poškození šlachy na prsteníčku mé pravé ruky. Poškození se projevilo příštího dne, kdy jsem nebyl schopen prostředníček v jeho "středovém ohybu " dostatečně prohnout - přitáhnout k dlani ( resp. došlo několikrát k jeho přeskočení). Vlastní nevědomostí o "délce trvání " tohoto stavu jsem jakoukoli léčbu neřešil a věřil v přirozené opadnutí " únavy organismu". Nyní po cca.6 měsících ráno vstávám s poměrně ztuhlým prstem, který teplou vodou a dalším celodenním fungováním rozhýbám do určitého úhlu, který ale určitě není jako u ostatních prstů. Mám pocit, že teplo a vlastně i práce podobná té " osudné " spíše rozsah pohybu zvětšuje. Otázka samozřejmě zní, zda-li se dá ve 36 letech( nejen teoreticky)prstu vrátit jeho původní ohebnost a co takový zákrok obnáší ? Dle základních informací z Vašich stránek je mi jasné, že se ptám možná pozdě, nicméně budu velmi rád za jakoukoli Vaši odbornou radu. Děkuji mnohokrát a přeji hezký den. s úctou D. Novotný
K vysvětlení od MUDr. Fibra není co dodat.Vyhovuje-li vám naše pracoviště v Praze ll na Roztylech můžete se objednat ke konzultaci a ev. následně k zákroku na tel.č.
MUDr.J. Vrbický - plastická chirurgie a chirurgie ruky
s pozdravem Dr. Vrbický
Dobrý den,
jedná se pravděpodobně o stenozující tendovaginitidu, kdy je problém ve šlaše ohýbače prstu, která nedostatečně klouže ve svém kanálu. Je to řešitelné chirurgickým zákrokem. Jedná se o ambulantní výkon v místním umrtvení s následnou 3-4 týdenní rekonvalescencí. Doporučuji navštívit specialistu na chirurgii ruky.
Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.