Je lepší peeling AHA nebo TCA?

mary317087
mary317087
5. 11. 2015 · Poslední odpověď: 11. 4. 2017

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, který peeling je pro mě vhodný, když trpím na akné a mám hodně citlivou kůži? Slyšela jsem, že jsou dva druhy TCA a AHA a nevím, pro který se rozhodnout. Našla jsem na TCA hodně špatné reakce. A chci se taky zeptat jestli je nutná nějaká speciální příprava před peelingem? Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den, rozhodně bych Vám doporučila, aby jste se sama nerozhodovala, profesionální chemický peeling Vám musí doporučit lékař - dermatolog na základě vyšetření a diagnostiky stavu Vaší pokožky. Velmi orientačně se přikláním k AHA, ale po internetu nelze diagnostikovat Váš problém. Domluvte si konzultace na odborném pracovišti. Hodně štěstí.
MUDr. Simona Bedřichová
***********

Dobrý den, pokud máte citlivou pleť a trápí Vás akné, mohl by pomoci chemický peeling s kyselinou mandlovou. Molekuly této kyseliny jsou větší než např. molekuly kyseliny glykolové, do pokožky pronikají pomaleji a méně jí dráždí. U akné pomáhají také peelingy s kyselinou azealovou, salicylovou nebo retinovou.
Citlivá pokožka ve Vašem případě by mohla být způsobena častějším používáním přípravků proti akné, které bývají poměrně agresivní. O všem si promluvte se zkušeným dermatologem, který pro Vás vynere nejvhodnější dermatologické ošetření a poradí Vám, jak o pleť pečovat doma.

Dobrý den, jestliže peelingem chcete řešit aknózní pleť tak rozhodnutí volby peelingu bych nechala na lékaři, který rozhodne který z již mnoha druhů peelingu bude nejvhodnější pro Váš typ pleti. Podle druhu peelingu bych následně volila i případnou přípravu na peeling.
Ale hlavně se řídila radami lékaře po ošetření peelingem.
Arte Clinic, Brno

2 adresy v Jihomoravský kraj

Dobrý den,

Váš dermatolog Vám jistě poradí co nejlepší terapii dle stavu pleti, jsou i peelingy speciálně na akné, já preferuji AHA. Příprava před peelingem je vhodná. V případě Vašeho zájmu o osobní konzultaci mi můžete zavolat a můžeme domluvit setkání.

Se srdečným pozdravem.
MUDr. Lucie Jurtinová
T: *******
********

Dobrý den,

těžko se jen podle dopisu vybírá nejvhodnější peeling, protože záleží hlavně na stavu pleti a co který klient preferuje. Peelingů je dokonce více druhů, ale nejčastěji se používají ovocné kyseliny AHA. Navštivte ordinaci dermatologa a osobně se domluvte, co přesně požadujete. Pro diagnozu akne bych Vám nejspíše vybrala keratoregulační peeling kombinující kyselinu glykolovou a acytylosalicylovou. TCA by v případě větší citlivosti mohl způsobit silnější reakci, ale pro někoho to může být žádoucí.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
tel.: ***** nebo ******

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi