Dotaz na možnost kombinace operace pupeční kýly a abdominoplastiky

Lenka_H
22. 7. 2024 · Poslední odpověď: 26. 7. 2024

Dobrý den,

obracím se na plastického chirurga s dotazem ohledně možnosti kombinace operace pupeční kýly a abdominoplastiky (s liposukcí, příp. zašitím diastázy).

Jsem 31letá žena, 163 cm/125 kg. Mám velké a povislé břicho, které mi způsobuje komplikace a táhne kýlu směrem dolů, což má za následek bolest a značný diskomfort. Moje lékařka mi tedy doporučila zvážit abdominoplastiku.

Operaci kýly jsem zatím nepodstoupila, můj předchozí termín byl odložen z důvodu, že mi tehdy vyšly nevyhovující výsledky z předoperačního vyšetření moči pro gynekologický zánět, který je již vyléčen. Momentálně tedy nosím kýlní pás.

Ráda bych se dozvěděla, zda by bylo možné na základě přiložených fotografií posoudit, zda lze abdominoplastiku provést.

Děkuji za Vaši odpověď.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den,
pokud uvažujete o kombinovaném výkonu, pak určitě na některém nemocničním pracovišti, kde mohou ve spolupráci problém řešit břišní chirurgové spolu s plastiky. Pokud máte kýlu, výkon by měl být hrazen z všeobecného zdravotního pojištění.
S pozdravem
Ivo Menšík

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 11. 2017
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2016
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 5. 2012
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 6. 2021
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2024
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2020
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 6. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 10. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2018
Abdominoplastika
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi