Abdominoplastika technikou dr.Scholze s liposukci bricha a boku,prip.zad

Niobe879400
30. 5. 2024 · Poslední odpověď: 2. 6. 2024

Krásný večer,

rada bych se zeptala,která klinika či operater na území ČR/SR provádí abdominoplastiku touto technikou (viz.obrazek)? Kombinace abdominoplastiky a modelace torza za pomoci liposukce.

Zajima me tato konkretni abdominoplastika technikou Dr.Scholze z Německa (u pana doktora jsem byla na osobní konzultaci,k operaci jsem vhodným kandidátem,bohužel nejsem schopna,ač bych samozřejmě velice rada,na operaci v Německu nasetrit).

Zaujala me poloha rezu-jizev,ktere jsou vedeny pod stydkou kosti,nad Venusinym pahorkem a skutecne schovany oboustrane v koznich zahybech v anatomicke hranici mezi trupem a nohou/stehnem a jsou takrka neviditelne (samozřejmě i technika siti jizvy).

Bricho a boky jsou od k dubna 2023 po liposukci (SlimLipo),bohužel kožní previs zustal,s čímž jsem však byla již před liposukci obeznamena,ze s urcitosti zustane, a neboť jsem abdominoplastiku již delší dobu plánovala a odkládala nebyl pro mě výsledek liposukce tak dramaticky (avsak rada bych skutecne pas vymodelovala).

Budu moc vdecna za odpoved. S pozdravem Michaela Tenkova

Obr.1 abdominoplastika technikou Dr.Scholze (červená linie na obrázku=operacni řezy-jizvy) Obr.2 zahojena jizva po abdominoplastice Obr.3 a 4 me nynější břicho po liposukci SlimLipo z 04/23,z profilu a z boku

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů

Dobrý den,
pozice jizev teoreticky není problém v případě, že je dostatek kůže v nadbřišku, aby se kůže z úrovně pupku dostala až k požadované úrovni v oblasti Venušina pahorku. Podle vašich fotek (na rozdíl od kolegy Scholze) si myslím, že v oblasti nadbřišku nemáte tak volnou kůži, aby ji bylo možné dotáhnout tak nízko. Dále jizvy v ohybových rýhách mezi stehnem a břichem rovněž vypadají velmi lákavě a atraktivně, ale v této oblasti je nejvíce lymfatických uzlin, které drénují jak břicho, tak záda a dolní končetiny a při poškození mízovodů se zvyšuje riziko lymfedémů některých tělních částí. Estetická chirurgie by měla být především bezpečnou a v tomto případě mně rizika připadají vyšší než potenciální zisk.

S pozdravem
Ivo Menšík

Dobrý den,
pokud anatomické poměry dovolí, provádí se operace břicha tímto způsobem, vždy záleží na kožním nadbytku a síle tukové vrstvy. Během výkonu se sníží tuková vrstva, zašije diastáza, odstraní kožní nadbytky, přesadí se pupek...
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

2 adresy v Praha (kraj)
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 4. 2024
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Body Lift
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 9. 2021
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 9. 2016
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2017
Niťový lifting
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 10. 2023
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 11. 2021
Niťový lifting
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 9. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi